Роз’яснення щодо відміни обов’язкового військового призову 

Роз’яснення щодо відміни обов’язкового військового призову 

Президент  підписав Указ, який  набув чинності вчора.

Згідно з указом №36/2022 необхідно розпочати підготовку законопроєкту про скасування обов’язкового призову через 2 роки з поступовим переходом на контрактну основу.

Кабміну доручено забезпечити підготовку та внести на розгляд законопроект про припинення з 2024 року призову громадян України на строкову військову службу.

Крім того,  потрібно підготувати законопроект щодо поетапного збільшення чисельності ЗСУ в період з 2022 по 2025 роки на 100 000 осіб для підвищення оборонних спроможностей держави.

Кабмін має розробити запровадження моделі інтенсивної системи військової підготовки як можливої альтернативної форми проходження строкової служби та припинення призову громадян України на строкову військову службу з 1 січня 2024 року.

Міністерству оборони України президент доручив розробити концепцію поступового переходу до формування ЗСУ на професійній основі, передбачивши:

— збільшення термінів дії контрактів;

— збільшення протягом 2023 року грошового забезпечення військовослужбовців, які укладають довготермінові контракти, до рівня не менше трикратного розміру мінімальної заробітної плати.

Ще указ містить пункт щодо прискорення розроблення та внесення на розгляд Кабінету Кабміну проєкту концепції забезпечення житлом військовослужбовців ЗСУ та членів їх сімей.

Також пропонується забезпечити під час реалізації військової кадрової політики впровадження прозорої системи кар’єрного росту військовослужбовців, побудованої на рейтинговій оцінці.

Таким чином, після того як будуть виконані всі розпорядження,  Верховна Рада має  розробити Закон, що буде передбачати відміну обов’язкового військового призову. І наприкінці Закон має бути проголосований.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Scroll Up