Ранній початок уроків шкодить школярам

Ранній початок уроків шкодить школярам

Уроки в школах розпочинаються о 8-9 годині ранку. Вчені з Цюріхського університету з’ясували, що це зарано та навіть шкідливо для школярів.

Вони опитали старшокласників, які навчаються у середніх школах Швейцарії і порівняли результати цього опитування з іншим, проведеним у 2017 році для таких самих школярів.

Результати показали, що протягом навчального року діти, які були вдома, прокидалися в середньому на 90 хвилин пізніше, ніж підлітки, які відвідували школу. Таким чином, «надлишок» сну становив близько 75 хвилин на добу. Це позитивно позначилося на здоров’ї учнів, але вони скаржилися на сум і самотність.

Тому дослідники зробили висновок, що корисно розпочинати уроки пізніше. Адже це сприяє покращенню пильності учнів та їхнього самопочуття.

«Але можливо підлітки лягатимуть спати ще пізніше, коли знатимуть, що їм можна пізніше вставати на заняття? При цьому вони можуть довше сидіти при штучному освітленні та дивитися в екрани й монітори. А це ще більше порушить цикл сну і учні спатимуть ще менше, ніж раніше», — зауважили на сайті для вчителів. 

Кен Робінсон, спікер TED, міжнародний радник з розвитку креативності, у своїй книзі «Освіта проти таланту» (2012) стверджує: саме неправильний розклад спричиняє депресію, набір зайвої ваги та зниження імунітету в дітей, які регулярно недосипають.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Scroll Up