Католицьке Різдво українці святкуватимуть завтра

Католицьке Різдво українці святкуватимуть завтра

Католицьке Різдво українці святкуватимуть завтра, 25 грудня. Віднедавна це офіційне свято в Україні — справжній червоний день календаря. 

В суспільстві все частіше ставлять питання, а чому ж православні й досі відзначають народження Христа 7 січня?

Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній усе пояснив!

Розбіжність в датах сталася через перехід з Юліанського календаря на Григоріанський п’ять століть тому. Вчені склали хвилини, які ми не враховуємо. Адже Земля навколо сонця обертається за 365,2425 доби. Навіть враховуючи високосні роки залишається зайвий час і з нього складається вже кілька діб.

Першими стрибнули на 11 днів вперед католицькі країни, цей календар ввів папа римський Григорій XIII. Згодом майже весь світ почав рахувати дні за Григоріанським календарем, в тому числі й Україна.

Однак, православна церква відмовилася жити за новим календарем. Минуло пів тисячі років, а ми й досі святкуємо Різдво у січні. 

В цілому православні священики підтримують заклик до перенесення Різдва на 25 грудня. Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній вважає, що українці ще не готові до такого кроку:

«Хотілося б, щоб упродовж наступних десяти років ми займалися просвітницькою роботою, щоб українці розуміли. Зараз це (реформа церковного календаря – ІФ) не актуально. Нас і так намагається агресор розділити на різному ґрунті, і ми не маємо зараз права поділу ще й на календарі».

Тож ми ще щонайменше 10 років святкуватимемо Різдво 7 січня. Але ж ніхто не забороняє індивідуально долучатися й до свята 25 грудня.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Scroll Up