Дитяче харчування у школах зміниться згідно до Закону

Дитяче харчування у школах зміниться згідно до Закону

В Україні набрав чинності новий порядок харчування дітей у закладах освіти, затверджений відповідною постановою Кабміну навесні нинішнього року (від 24.03.2021 № 305).

З січня в дніпровських школах діти нарешті харчуватимуться так, як того вимагає закон, а не вирішують у міськраді та « Породрезерві». Меню розробляли київські фахівці, серед них і відомий кухар Євген Клопотенко. Він активно просував ідею здорового харчування в школах. У Києві почали так годувати дітей ще кілька років тому. Тепер закон зобов‘язує впровадити таке харчування по всій Україні. 

Тепер заборонено використовувати сосиски, ковбаси, овочеву консервацію, соки з додаванням цукру. Менше стає картоплі – натомість більше фруктів, овочів, бобових. А у школах – ще й горіхи, насіння, сухофрукти. Збільшено порції м’ясних, рибних страв. Готові порції мають містити обмежену кількість солі, цукру, жирів. До групи молочних продуктів включено йогурт, кефір, сир. У садках не дозволяється додавати цукор для дітей до трирічного віку.

«Йдеться про зменшення хліба, картоплі – натомість більше м’яса, риби, бобових тощо. Щоб урізноманітнити харчування, страви розроблятимуть на кожні чотири тижні, враховуючи сезонність. Тобто овочі, фрукти будуть залежно від сезону. Таким чином харчування буде більш вітамінізованим і збалансованим. Також новий порядок врегульовує питання організації харчування дітей з особливими дієтичними потребами (безлактозні, безглютенові страви). Ця норма у наших школах і садках працює на підставі медичної довідки від лікаря», – розповіла  заступниця начальника управління освіти департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Олена Яковенко.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Scroll Up