Янголи вийшли на захист історичної архітектури Дніпра

Янголи вийшли на захист історичної архітектури Дніпра

«Янголи вийшли на захист історичної архітектури Дніпра, та цього, на жаль,  замало, щоб зберегти культурну спадщину» , — Юрій Сімонов, лідер партії «Удар Віталія Кличка» в Дніпропетровській області. 

В самому центрі Дніпра знов хочуть знести старовинні будівлі. Будинки зведені наприкінці 19 та початку 20 століть та мали статус пам’ятки архітектури. Обидві споруди стоять на заваді будівництва чергового торговельно-розважального центру, кажуть організатори акції. Один будинок понівечено, інший – позбавили статусу пам’ятки через суд.

Мешканці будинків та громадськість влаштували перформанс, щоб привернути увагу широкого загалу. Люди в образах янголів стояли у вікнах без скла. Ці квартири забудовник викупив цілеспрямовано, аби зруйнувати весь будинок.

 «Ми не будемо спостерігати як жадібність танцює на кістках історії Катеринослава, а байдужість – на майбутньому Дніпра.  Якщо місто претендує на звання культурної столиці, то треба відповідати цій концепції. Знищення архітектури на користь торгівельних центрів не може відбуватися у культурній столиці. Наприклад, в Києві такі будинки беруть під охорону та контролюють їхнє збереження, а в Дніпрі ситуація зовсім протилежна. Сподіваюся петиції наберуть необхідну кількість голосів та Дніпро збереже свою унікальну історію».

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Scroll Up