🚏З 1 листопада в Україні запрацюють нові правила дорожнього руху

🚏З 1 листопада в Україні запрацюють нові правила дорожнього руху

Зміни для водіїв

👉Нові визначення автомобільних доріг;

👉Суміжний рух легкових автомобілів та велосипедистів;

👉Нові дорожні знаки та розмітка.

Змінено класифікацію автошляхів. До вже діючих трьох типів доріг — міжнародні, національні, регіональні — додано четвертий: територіальні дороги. На дорожніх покажчиках вони позначатимуться літерою «Т» із номером дороги — білим кольором на синьому тлі.

На вулицях (крім пішохідних) та дорогах місцевого значення з’являються ділянки для суміжного руху легових автомобілів та велосипедистів. Початок і кінець такої ділянки повинен позначатися відповідними дорожніми знаками.

🚶‍♂️Зміни для пішоходів

З’являються позначені діагональні пішохідні переходи. Вони будуть застосовуватися лише на регульованих перехрестях (на яких сигнал світлофора не переводять у режим жовтого миготіння), де дозволено перехід по діагоналі. Позначатимуться відповідним новим знаком «Діагональний пішохідний перехід».

👩‍🦯Для пішоходів із порушеннями зору запроваджується відповідне визначення. Раніше в ПДР використовувалося формулювання «сліпі пішоходи». Нововведення торкнеться, зокрема, позначення відповідних дорожніх знаків та табличок до них.

🚴‍♂️Зміни для велосипедистів

👉Нове визначення велосипедної доріжки;

👉З’явилося визначення велосипедної смуги та велосипедного переїзду;

👉Уточнено правила перетину проїзної частини та руху на регульованих ділянках доріг;

👉Суміжний рух легкових автомобілів та велосипедистів.

🔹Уточнено визначення велодоріжки. Так, тепер це доріжка з покриттям поза межами проїзної частини вулиці та/або дороги, розташована окремо чи суміжно з тротуаром або пішохідною доріжкою, що призначена для руху на велосипедах, і позначена відповідними дорожнім знаком (4.14) та горизонтальною розміткою (1.36)

👉Також вперше вводиться визначення велосипедної смуги та велосипедного переїзду.

🔹Велосипедна смуга — смуга, призначена для руху на велосипедах у межах проїзної частини вулиці та/або дороги, яка позначена дорожнім знаком 5.88 та відповідною горизонтальною дорожньою розміткою.

🔹Велосипедний переїзд — місце перетину велосипедистами проїзної частини в межах перехрестя або поза ними, позначене дорожньою розміткою 1.15.

Відповідно, тепер велосипедисти повинні перетинати проїжджу частину велосипедними переїздами, а якщо такі відсутні — дотримуватися чинних норм ПДР (переводити велосипед по пішохідному переходу). 🚴‍♂️Нарешті з’явилася вимога, що велосипедисти нарівні з іншими учасниками дорожнього руху повинні слідувати сигналам регулювальника та світлофора на ділянках доріг, що регулюються.

🚏Зміни в знаках

Найбільш масштабні зміни Правил стосуються дорожніх знаків і розмітки. Нововведення торкнулися усіх категоріях знаків — попереджувальні, заборонні, наказові та інформаційно-вказівні знаки, а також знаки пріоритету.

🔹Серед найбільш значущих змін слід відзначити появу знаків 

👉для позначення платних доріг, 

👉доріг для суміщеного руху автомобілів та велосипедів, 

👉велосипедної смуги та велосипедного переїзду, 

👉ділянок доріг для руху з використанням ланцюгів протиковзання.

👉Також з’являться дорожній знак для позначення зарядної станції для електромобілів.

🛣Зміна в розмітці

Вводиться розмітка для позначення різних ділянок дорожнього руху.

🔹Діагональні пішохідні переходи;

🔹Велосипедні переїзди;

🔹Наближення до кільцевої розв’язки;

🔹Місце концентрації ДТП;

🔹Вихід із території школи;

🔹Виділені місця для паркування вздовж доріг.

⬛️⬜️Крім існуючої вертикальної чорно-білої розмітки будуть використовуватися нові види вертикальної розмітки — жовто-червона і червоно-біла. 

🟨🟥Так, розмітка жовто-червоного кольору використовується на ділянках концентрації дорожньо-транспортних пригод, аварійно-небезпечних ділянках. 

🟥⬜️А розміткою червоно-білого кольору позначатиметься «зебра»на нерегульованих і регульованих пішохідних переодах на проїзній частині дороги чи на велосипедній доріжці.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Scroll Up