☝🏻Українців зобов’яжуть утримувати літніх батьків. В іншому разі громадяни втратять право на спадщину.

☝🏻Українців зобов'яжуть утримувати літніх батьків. В іншому разі громадяни втратять право на спадщину.

Українців зобов’яжуть утримувати літніх батьків. В іншому разі громадяни втратять право на спадщину.

❗️Відповідний законопроєкт вже схвалений Кабінетом міністрів 22 вересня. Документ розробили в Міністерстві соціальної політики з метою впровадження механізму захисту майнових прав людей похилого віку.

👵🏻👴🏻У Міністерстві зазначають, що наразі нерідко трапляються випадки, коли повнолітні діти ігнорують обов’язки з утримання батьків і догляду за ними в періоди часткової або повної втрати дієздатності. В результаті люди похилого віку виявляються в інтернатах, пансіонатах або інших соціальних установах, де утримуються за державний рахунок.

У зв’язку з цим пропонується:
👉зобов’язати повнолітніх дітей оплатити всі витрати соціальних служб на утримання їхніх літніх батьків, якщо самостійно вони цього робити не можуть або не хочуть;
👉надати право спеціалізованим установам із догляду та місцевій владі вимагати відшкодування витрат у судовому порядку, якщо особа відмовляється це робити добровільно;
👉заборонити громадянам, на яких оформлена опіка щодо їхніх батьків, вступати в права спадщини, поки вони не розрахуються в повному обсязі зі спеціалізованими установами.

☝🏻Також посилюються вимоги до законних опікунів, які уклали договір довічного утримання та претендують на спадщину підопічного.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Scroll Up