Скіфський юнак-охоронец сплутав карти українським історикам

На знаменитій Мамай-горі (Запорізька область) знайшли рештки скіфського воїна-тілоохоронця з коштовним мечем-акінаком.
Знахідка дає нове уявлення про скіфський період нашої історії.
Власне скіфська історія не тільки наша, бо поселення цього кочового племені досі знаходять в різних місцях від Алтаю до Дунаю. Проте у Північне Причорномор’я є територією найтривалішого розселення скіфських племен.

Мамай-гора являє собою найбільший комплекс прадавніх поховань в Україні та один з найбільших у Європі. Досліджувати її почали в середині XX століття. Поряд з горою знаходиться Кам’янське городище скіфів, що вважалося столицею усієї Скіфії у період її розквіту. Частина Мамай-гори разом з невідомою кількістю поховань вже пішла під Каховське водосховище і цей процес продовжується.

Знайдені останки за даними вчених належать 18-річному воїну, який був шульгою і охороняв скіфського воєначальника. Обох було вбито. Знахідка датується 6 стл. до н.е., а це дає підстави говорити, що поховання на Мамай-горі почалися на 100 років раніше, ніж було прийнято вважати.

В захороненні також знайдено нашийну підвіску з золотого листка із закріпленим у ньому шматочком крейди. Що могла символізувати така прикраса, наразі невідомо.

Акінак на поясі юнака було закріплено золотими цвяшками. Цей короткий меч виділяє його з поміж скіфських воїнів, що зазвичай вправлялися луком та списом.

Скіфський юнак-охоронец сплутав карти українським історикам
Скіфський юнак-охоронец сплутав карти українським історикам

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *