Парламетські вибори

Вас турбують майбутні парламентські вибори? А те, що триває на Донбасі російсько-українська війна не турбує? Тільки за квітень в зоні бойових дій загинуло 14 українських бійців. А є ще поранені… На жаль, статистики кількості поранених, які згодом стають «200»-ми в нас немає. Війна продовжує зжирає життя.


Але щупальця військового монстра дістають свої жертви і в мирному житті. Ветерани, які повернулися з війни, не завжди знаходять своє місце в суспільстві. Хтось падає в стакан. Хтось сідає на голку. Хтось зі зброєю в руках намагається самоствердитися, завдаючи зло ні в чому не винним людям. А хтось, зневірившись, добровільно йде з життя… І це страшно. Це справжня трагедія для громадянського суспільства.

Точної статистики самогубств ветеранів АТО / ООС поки немає. Є дані військової прокуратури станом на січень 2017-го, тоді таких випадків було 500. За два роки кількість добровільних смертей менше не стала.
А скільки ветеранів вже потрапило до в’язниці або очікує суду — точно не відомо. Але рахунок вже йде на тисячі.

Минулого року доля познайомила мене з Френком П’юселіком, ветераном війни у ​​В’єтнамі, професором психології і консультантом Корпусу миру. Він ще є засновником однойменного Фонду Пьюселіка, який займається питаннями ресоціалізації ветеранів, що працює за його власною методологією. 
Ресоціалізація — це повернення людини в соціум, в мирне громадянське суспільство, з якого його вирвала Війна. І цей процес простим не назвеш.
Так ось, згідно з офіційною статистикою, 90% американських ветеранів війни у ​​В’єтнамі розлучилися, 60% потрапили до в’язниці, а третина покінчила життя самогубством (неофіційні дані ще жорсткіше). 
Закони Війни однакові у всіх країнах. І в Україні статистика (якби вона велася!) була б не набагато райдужнішею.

За Пьюселіком, правило №1 — не лізти солдату в душу, не просити поділитися своїми почуттям. Проте в Україні катастрофічно не вистачає психологів, які могли б працювати з ветеранами та членами їх сімей. І коли в якомусь з питань не допрацьовує держава, то на допомогу приходять волонтери, пасіонарії, патріоти.
Для реабілітації учасників бойових дій України необхідні десять тисяч психологів, спеціально навчених працювати з посттравматичним стресовим розладом. А їх немає! Для цього Фонд Пьюселіка проводить цілеспрямовану роботу з підготовки психологів, які будуть працювати за спеціальною програмою ресоціалізації ветеранів.

І ми раді, що Дніпро — став базовим містом для втілення в життя пілотного проекту ресоціалізації ветеранів російсько-української війни і допомоги членам їх сімей за програмою «Якісна комунікація, як запорука соціальної адаптації ветеранів». 
Наша команда поставила перед собою амбітні цілі: протягом 2019 і на початку 2020 років підготувати в Дніпропетровській / Січеславською області фахівців світового рівня по роботі з ветеранами бойових дій та членами їх сімей.
Перший модуль тренінгу успішно пройшов в Дніпрі з 23-го по 28-е лютого 2019 року.
Другий модуль тренінгу пройде з 6-го по 11-е травня 2019 року в залі Дніпропетровської ОДА при безпосередній участі легендарного Френка Пьюселіка і його фахівців.

Давайте разом служитемо суспільству. Нам потрібні сподвижники-однодумці! Контакти для зв’язку: 067-567-01-01.

Джерело сторінка у Facebook «Невідома Украіна»

Парламетські вибори
Парламетські вибори
Парламетські вибори
Парламетські вибори

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *